Szerver ötletek javaslatok

A dHb GunGame CS1.6 játékszerverrel kapcsolatos témák

Re: Szerver ötletek javaslatok

HozzászólásSzerző: myke » 2011.11.07. 16:15

kizart :)
Myke
Avatar
myke
Site Admin
 
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2011.06.09. 13:28

Re: Szerver ötletek javaslatok

HozzászólásSzerző: Boccacco » 2011.11.07. 18:15

értem, nem baj így is jó :D
Avatar
Boccacco
 
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2011.11.07. 14:56

Re: Szerver ötletek javaslatok

HozzászólásSzerző: Ocsi » 2011.11.15. 20:28

Sziasztok!

Egy-két ötlet:

1. Ha egy játékos csatlakozik, ne az legyen a hang, ami most - amikor utoljára néztem, akkor pont ugyanaz a hang tartozott hozzá, mint amit az öléskor hallani. Ez nagyon zavaró, mert az ember azt hiszi, hogy akit lő, az éppen meghalt, pedig csak egy játékos csatlakozott.

2. Miért vannak letiltva a szerver statisztikák? Szívesen megnézném, hogy eddig mennyi killem volt, milyen a kill/death arányom, mennyit játszottam a szerveren, stb. (Sőt, akár azt is megköszönném, ha a statisztikáimat itt megírná egy admin nekem privátba).

3. Ez inkább kérdés, mint kérés, mert még nem próbáltam... ki lehet valakit vote-olni az AMX-es paranccsal? Az utóbbi napokban sokszor úgy voltam bent a játékban, hogy jött valami WH-s, Aim-es gyerek, és olyan durván csalt, hogy végül mindenki elhagyta a szervert, mert élvezhetetlenné vált a játék. Ha működik a vote, az jó lenne, mert ilyenkor a közösség úgyis kiszavazná.

4. A bot-oknak lehetne valami "botosabb" nevük, mert lehet én vagyok béna, de a harc hevében nem mindig látom, hogy ki a bot és ki nem. Tudom, játékélmény szempontjából az a cél, hogy ne látszódjon, de a sikerélmény szempontjából viszont szeretném tudni.

5. Nem lehet valami olyan parancsot berakni a szerverre, hogy meg lehessen szavazni térképváltást? (Ha jól tudom rock the vote-nak hívják). Amikor pl. gg_fest-en megy a játék (másodpercenként ölés/halál), kb. mindenki rányom az 1-esre, és olyan térképre kerülünk, amin senki nem akar játszani, de mivel nincs admin, ezért nem tudunk váltani.

Majd ha lesz időm nézek plusz térképeket is, mert másik szervereken játszottam néhány nagyon jó térképen amit itt nem találtam, csak egyelőre ki kell majd derítenem a nevüket.

Előre is köszi!

Ocsi

EDIT: beírtam 5-öst is.
Avatar
Ocsi
 
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2011.11.15. 20:21

Re: Szerver ötletek javaslatok

HozzászólásSzerző: myke » 2011.11.15. 22:45

Szia,

Koszi az otleteket, nemelyik mar kialakitas alatt van. ;)
Azert roviden valaszolnek rajuk:

1) ezt mar jeleztek paran, meg most is csipog? -- en hang nelkul jatszok tobbnyire :?
Mondjuk ha valakit lelosz, azert az latszik.. nem? :D

2) Sokan mindent bevetnek azert hogy a rank-ban elol legyenek...meg csiteket is. Igy ez ha nem szukseges, kikapcsolva marad.
Esetleg az adminok kozt szavazasra bocsajtom majd a dolgot.

3) Elvileg muxik, amx_voteban. Meg sosem probaltam. Ha valakit ki kell rakni, azt altalaban siman bannolom ;)

4) Par het jatek utan mar tudni fogod ki a bot, es ki nem az. De majd ezt is megszavaztatom..

5) Kesz, bele hekkeltem egy galileot a gungamebe

Ha mapokat is nezel, nezz hozza podbot waypoint-ot, esetleg dm .spawn.cfg -t is :roll:

Koszi: Myke
Myke
Avatar
myke
Site Admin
 
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2011.06.09. 13:28

Re: Szerver ötletek javaslatok

HozzászólásSzerző: Ocsi » 2011.11.16. 14:00

Köszönöm a gyors válaszokat!

1. A csipogás azért zavar leginkább, mert a kis mapokon sokszor van olyan, hogy mondjuk 5-5 lőjük egymást egyszerre, elhullik pár ellenfél, közben csippanás (valaki belépett szerverre), én meg nem töltöm újra a fegyvert, mert a hangból és a közben elhulló ellenfélből azt hittem én lőttem le és maxon van a táram. Tudom, ez nagyon speciális esetnek hangzik, de velem sokszor előfordul.

2. Igen, a rankos dolgot végülis megértem, mert a WH-sok, Aim-esek nagyon torzítják. Kár, pedig érdekes lenne amúgy.

3. Az amx_vote-ot kipróbálom majd, hasznos lenne amikor csalók is vannak.

4. Oké, köszi!

5. Király!! Ez nagyon jó! Ezt is majd kipróbálom, mert sokszor láttam már kiürülni a szervert unalmas map miatt.
Avatar
Ocsi
 
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2011.11.15. 20:21

Re: Szerver ötletek javaslatok

HozzászólásSzerző: Ocsi » 2011.11.18. 16:52

Itt van 3 tipikus GG map, amikkel sokszor szoktam másik szervereken találkozni. Nálatok fönt van akármelyik közülük? Ha nincs, akkor melyik esélyes, hogy fölkerülne? Csak azért, mert waypoint és spawn fájljaim nincsenek, de ha amúgy sem kerülnének be, akkor potyára nem akarok keresni.

http://maps.cs-bg.info/maps/cs/2044/
http://maps.cs-bg.info/maps/cs/2030/
http://maps.cs-bg.info/maps/cs/2032/

Van valami kritérium a map-ekre, hogy mit raksz be, vagy csak egyéni megítélés alapján megy? (Azon kívül, amit az első oldalon is leírsz).

EDIT: Ja még egy ötlet/kérdés. Van rá esély, hogy nyittok még egy GG szervert? Nap közben elég nehéz bejutni a 20 fős GG-re, a WC3 viszont nem vonz, tehát ha egy bizonyos idő után nem jutok be a GG-re, akkor inkább feladom és más szerver után nézek :( Lehetne az is egy redirect, nem csak a WC3...
Avatar
Ocsi
 
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2011.11.15. 20:21

Re: Szerver ötletek javaslatok

HozzászólásSzerző: myke » 2011.11.18. 22:51

Jo mapoknak tunnek, majd berakom oket. Koszi.
Masik GG szerot nem fogunk nyitni, de amikor atdob a wc3-ra, akkor sorba lehet allni a gungame -re.
(ha jol tudom /retry) es ahogy szabadul fel hely, mar dob is vissza. :)
Myke
Avatar
myke
Site Admin
 
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2011.06.09. 13:28

Re: Szerver ötletek javaslatok

HozzászólásSzerző: myke » 2011.11.22. 16:39

Beraktam ezt a harom mapot, spawn file nem kell hozza, mert kicsik.
Waypoint filet en nem talaltam hozzajuk, igy a botok nem tudnak bemenni ra.
Bar van mar nehany ilyen map, de tul sokat nem akarok felrakni beloluk.
(ha esetleg tudsz hozzajuk talalni pwf -et, szolj)
Myke
Avatar
myke
Site Admin
 
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2011.06.09. 13:28


Re: Szerver ötletek javaslatok

HozzászólásSzerző: myke » 2011.11.23. 02:25

koszi, majd mazsolazom. sikeresen megszavaztuk a /top15 -ot, es tarsait. bekapcsoltam mindket szeron. :)
Myke
Avatar
myke
Site Admin
 
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2011.06.09. 13:28

ElőzőKövetkező

Vissza: dHb GunGame CS1.6 Server

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég

cron